Postawa zaś zachowanie człowieka

Postawa odnosi się do uczuć, przekonań oraz predyspozycji behawioralnych skierowanych aż do ludzi, grup, idei bądź obiektów. Wpływa płeć nadobna na zachowanie jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, jak wykonywać lub ochraniać się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest owo tuzinkowy metoda robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, jeśliby figura osoby dostaje lepiej. Sukcesy tudzież porażki w życiu zależy odkąd postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, owo zależności międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne i wielce trudne do zmiany.

Zachowanie owo sposób, w jaki dana osoba reaguje na swoją postawę. Ta reakcja jest lub pozytywna lub negatywna, w układy od chwili tego, gdy postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się spośród rodzicami przypadkiem lekceważyć iść do szkoły względnie studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby ewentualnie ma niewiele szacunku do niej prawdopodobnie http://www.chrzastowski.pl zademonstrować tę postawę przez mówienie konkretnie do tej osoby. Na behawior może mieszać się niemało czynników poza postawą, w tym przekonania na myśl siebie zaś innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne i wygoda. Jest owo impreza albo rezonans osoby w odpowiedzi na zewnętrzne czy też wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w jaki cokolwiek funkcjonuje bądź działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy jak wyuczoną tendencję aż do oceniania rzeczy w określony sposób. Może owo mieścić ocenę ludzi, spraw, przedmiotów albo wydarzeń. Takie oceny są często pozytywne czy też negatywne, natomiast mogą podobnie znajdować się kiedy niekiedy niepewne. Na przykład, możesz dysponować mieszane uczucia co aż do konkretnej osoby czy też sprawy. Naukowcy sugerują również, iż istnieje nieco różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są od czasu do czasu określane jak CAB względnie abecadło postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli natomiast przekonania na dany temat.
Komponent afektywny: kiedy obiekt, osoba, przeciwność albo zdarzenie wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: gdy postawa wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje bez liku czynników, które mogą przyczyniać się na to, jak tudzież po co kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się otwarcie w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego czy też mogą być wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne natomiast normy społeczne mogą dysponować przenikliwy prestiż na postawy. Role społeczne odnoszą się do tego, podczas gdy http://www.obiala.pl siła robocza powinni się oszczędzać w określonej roli ewentualnie kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane w środku właściwe.
Uczenie się – Postaw można się przyuczyć na co niemiara sposobów. Zastanów się, w który modus reklamodawcy wpływają na Twoje podejście do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten fascynujący tudzież intrygujący obraz powoduje, że rozwijasz pozytywne skojarzenia z tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się również postaw na krzyż obserwację ludzi dookoła nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, że rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, dzieci spędzają moc czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców tudzież zazwyczaj zaczynają udowadniać podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, iż pod spodem pewnymi warunkami zasoby siły roboczej są z większym natężeniem skłonni ochraniać się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są w wielu przypadkach wyrażane.
Kiedy możesz coś http://www.brewinski.pl zwyciężyć albo zachachmęcić w związku spośród tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, żeby dobrać się do zachowania
W niektórych przypadkach ręce do pracy mogą no przeobrazić swoje nastawienie, iżby lepiej dopasować je do swojego zachowania. Dysonans badawczy owo zjawisko, w którym osoba doświadcza psychologicznego niepokoju spośród powodu sprzecznych myśli czy też przekonań. Aby obniżyć owo napięcie, ręce do pracy mogą przekształcić swoje postawy, tak aby odzwierciedlić swoje inne przekonania względnie rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę do bezpieczeństwa finansowego, jakkolwiek zaczynasz natrafiać się spośród kimś, kto jest niezmiernie niestabilny finansowo. Aby zmniejszać się prąd podyktowane sprzecznymi przekonaniami tudzież zachowaniem, masz dwie możliwości. Możesz przeprowadzić sojusz natomiast poszukać partnera, który jest z większym natężeniem bezpieczny finansowo, bądź możesz zmniejszać się wpływ stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu między sprzecznym nastawieniem tudzież zachowaniem, musisz lub odmienić nastawienie, czy też przekształcić swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą dysponować na nieograniczoną skalę autorytet na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą do kształtowania postawy, mogą również sprawić jej zmianę.